BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Idėja automobilių gamintojams

Kadangi pats jau šito dalyko nepatentuosiu, manau galiu pasidalint savo mintim su pasauliu. Šita idėja kilo kelis metus dalyvaujant tam chaose, kuris dar kitaip vadinamas Vilniaus eismu. Per tuos kelis metus vis dėlto pastebėjau, kad padėtis taisosi, vairuotojai tampa kultūringesni ir supratingesni, bet vis tiek kamščių metu nusigauti iš vieno miesto galo į kitą yra didelis iššūkis. Ir labiausiai sveikatą gadinanti dalis šitam reikale yra malonės laukimas iš geresnę poziciją turinčių vairuotojų. “Geresnę poziciją” aš turiu omeny, poziciją pagrindiniame kelyje, kai tu esi šalutiniam arba toje eismo juostoje, į kurią tau reikia įlįsti.

Jei esi pakankamai “naglas”, gali kišti mašinos nosį ir nors ir supykdysi kolegą, tikėtina, kad greitai atsidursi ten, kur tau reikia. Bet savo akim teko matyt autoįvykių, kai bandoma persirikiuoti prieš žioplesnį arba labai užsispyrusį vairuotoją ir viskas baigiasi nedideliu BUM. Tas nedidelis BUM dažniausiai kainuoja, nors ir nedidelius, bet vis tik pinigus. Kitas atvejis yra, kai tave koks geraširdis dėdė nori užleisti (kartais tau net neprašant), bet tu ne visada supranti jo gerus ketinimus. Jis lyg ir leidžia tave, tu sudvejoji, kol tu dvejoji, jis pagalvojo, kad tu apsigalvojai ir pradeda važiuoti, bet tuo tarpu pradėjai važiuoti ir tu, tada jis vėl stabteli, tu irgi.. Taip ir trukčiojat abu kokią minutę vietoj. O kamštis ilgėja..

Siūlau sprendimą - žalius žibintus automobilio priekyje. Galbūt panašius kaip avariniai žibintai. Paspaudus jie galbūt nedegtų ištisai, o mirkteltų vieną kartą. Bet to pakaktų, kad kitas vairuotojas suprastų, jog tu jam duodi kelią. Arba ir ne vairuotojas, o pėstysis. Kiek Jums kartų yra buvę, kad tolumoje matote prie perėjos stovintį žmogų, nedrįstanti eiti per gatvę. Jūs prilėtinat, bet jis vis tiek Jumis nepasitiki ir tik Jums visiškai sustojus prie perėjos, jis įžengia į važiuojamąją dalį. Nors būtų galėjęs laisvai pereiti per gatvę ir Jums net nebūtų reikėję ne tik sustoti, bet ir primažinti greičio. Tai būtų įmanoma, jei Jūs jam būtumėt mirktelėję žaliais žibintais ;)

Aišku, vakarų šalyse toks dalykas praktiškai nereikalingas, bet kol mes nepasiekėm jų kelių kultūros lygio, tai būtų gan naudinga funkcija automobilyje.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Gudru! Na, kartais dvejojantį "silpnesnįjį" praleidžiantysis padrąsina garsiniu signalu, aišku, pėsčiąjį jis tik išgąsdintų.
    O vakar ryte autostradoj tokia moteriškė lindo į pagrindinį (automobiliu, aišku) ir jos nepraleidęs sunkvežimis nemažai bamperio jai atplėšė, vat!

  2. Bet tik problema ta, kad tomis lempomis galėtų piknaudžiauti ne visai sąžiningi asmenys. pvz: pamatai stabdantį žmogų su žaliomis lempomis, kad tave pralestų, pradedi važiuot, o jis tau BAM į šoną ir lieki kaltas.

Rašyti komentarą